Buradasınız: Ana Sayfa Mevsimlik ve Çiçekli Bitkiler Soğanlı Bitki

hascicekcilik.com.tr

Soğanlı Bitki

 

        

Soğanlı Bitkiler

    Halk arasında bu grup sadece soğanlı Bitkiler diye adlandırılırken botanikçiler bunları, 3-4 değişik gruba ayırarak adlandırırlar. Soğanlı, rizomlu ve yumru köklü bitkiler bu grubu oluşturur. Soğanlar, genelde aktif büyüme periyodunda veya sonrasında çiçek açarlar. Çiçeklenmeden sonra yapraklar tepeden toprağa doğru ölürler. Bundan sonra bitki yılın geri kalan kısmını, hareketsiz olarak yer altında geçirir.

FREZYA (Freesia)
Frezyalar parlak renkleri ve emsalsiz kokusuyla kış aylarında kesme çiçek olarak evlerimizi şenlendirir. Biraz özenle bu güzel çiçeği bahçemizde de yetiştirebiliriz.

SÜMBÜL (Hyacintus)
Zarafeti ve güzel kokusuyla eskiden beri şiirlere, şarkılara konu olan sümbüller geleneksel çiçeklerimizdendir. Ülkemizde tabii olarak bulunan bu çiçek zamanla Avrupa'ya götürülmüş, özellikle Hollanda'lı çiçekçiler tarafından aşılanarak pek çok çeşidi elde edilmiştir.


Hollanda sümbülleri ise çok zengin renklere sahiptir. Çiçekleri kalın bir sapın çevresinde katmerli ve çok sayıdadır. Cinsine göre ağır veya hafif kokulu olabilir.

ZAMBAK (Lilium)

Zambak çiçeği insanlık tarihinde çok eski bir geçmişe sahiptir. Öyle ki bundan 3000 yıl önce yetiştirildiğine dair kayıtlar vardır. Çok fazla çeşidi üretilmiştir. Zambak yetiştirmek kolay değildir. Sabır ve bilgi gerektirir.

 

 

 

 

 

Hizmetlerimiz

Döviz Kuru

SATIS
ALIS
EUR
GBP
USD

Ziyaretçi Sayısı

Bugün9
Dün79
Hafta9
Ay1470
Tümü965569

Facebook / Twitter

PEYZAJ PROJE DANIŞMANLIK